Pracovníci stáje

18. července 2013 v 17:18 | Denny
Tak tohle jsem já. Jmenuju se Denny Styles a je mi 15 let. Moje máma vlastní tuto školu. Ale vlastně se tu starám o vše já. Tátu nemám, protože se zabil při dostihách. Teď něco málo o mě. Na koních jezdím už od svých 3 let. Rodiče měli stáj, kde měli různé koně, máma jezdila parkur a táta dostihy. Mě tam koupili poničku jménem Fiko. Byla už starší a když jsme vyrostla a nemohla na ní jezdit rodiče mi chtěli koupit jiného koně. Ale já jsem nechtěla. Chodila jsem s Fiko jen na procházky a byla u ní, to mi stačilo. Potom Fiko umřela, nechtěla jsem koně ani cítit. To my bylo 6 let. Táta měl nehodu, a to se nám zhroutila stáj a vlastně celý život. Když jsme se konečně sebrali, tak jsme začali budovat Ametiss, aby jsme předali své zkušenosti dál. To už jsem zase jezdila. Drezuru, parkur, dostihy, cross, western, vlastně vše. Jezdila jsem na závody, atd.. Teď chci něco málo co umím předat dál, ale na závody budu jezdit pořád.
Ahoj, jsem Helene Styles. Matka Denny a majitelka celé téhle školy. Je mi 34 let, ale doufám, že tak staře nevypadám. K tomuto nápadu se školou mě přivedla Denny, je to vlastně dobrý nápad. No já nemám co říct. Snad jen, že tuto školu vlastně neřídím. Jsem ráda že to dělá Denn a doufám že se vám tu bude líbit.
Jmenuji se Jefrey Morgan a je mi 45 let. Trénuji parkur a drezuru. Mám za sebou ME, MS, MČR. Párkrát jsem se umístil na slušných místech. Na Ametiss jsem přišel, protože s Helene se znám už dlouho a zrovna jsem přemýšlel o ukončení kariéry. V tom mi zavolala Helene, že hledají trenéra pro jejich novou školu. Ihned jsem to vzal a doufám, že vás aspoň něco naučím. Pod rukama mi prošlo hodně koní, tak se můžete ptát na rady. Své koně už nemám, prodal jsem je abych mohl sem. Ale nelituji toho. Nějací jsou i v klubových koních. Předem upozorňuji na to, že na trénincích jsem přísný a spravedlivý ke všem. Neberu úplatky a nedávám žádné odměny, atd... Jestli se to někomu nebude líbit, nemusí na mé hodiny docházet.
Jmenuji se Angelika Layerová a je mi 37 let. Můj manžel se jmenuje Thomas Layer a je mu 38 let. Budeme tu trénovat cross-country a vytrvalost. Jak jsme se sem dostaly. Hlavně kvůli Helene, ale to až potom. Jsme takový cestovatelé. Jezdíme po světě a hledáme lidi co chtějí odjet s koňmi závody. Své koně jsme měli, ale jsme trochu víc citoví, a tak když nám první kůň umřel, tak jsme ho oplakávali skoro měsíc. Tak jsme začali jezdit koně ostatním. Vyhovuje nám to a alespoň se podíváme do jiných zemí. Když nám jednou Helene zavolala a zeptala se jestli bychom se nechtěli usadit, chvilku jsme váhali, ale nakonec jsme přijali nabídku a jsme rádi že zde můžeme být, a začít nový život. Snad vás toho trochu naučíme.
Jsem Veronica Steevn, je mi 26 let a jezdím dostihy. Jsem trenérka na Ametiss. Možná jen dočasně, ale uvidí se. Jsem sice mladá žokejka, ale mám toho už hodně za sebou. Tenhle post beru jako rozjezd trenéra.
Ahojky, jsem Lucas Green a je mi 17 let. Budu vás mít na western, tak doufám že budete hodní. Jak jsem se sem dostal? Jednoduše, šel jsem okolo areálu a viděl plakát "hledáme trenéry" a tak jsem tu. Při tréninkách si spíše hrajeme, ale tím se toho člověk víc naučí.
Tak já jsem Kevin Nicolsan. Dělám tu stájníka, a jsem spokojený. Je mi 27 let. S Helene se známe ze závodů. Ona věděla, že nemám práci a tak mě kontaktovala. Jsem jí za to moc vděčný. Rád vám se vším pomůžu, ale nebudu za vás čistit, odsedlávat, nasedlávat, atd... koně. Rád se o ně postarám, když budete pryč, ale jezdit vám je nebudu. O to si řekněte Denny. Je to supr šéfka, sice mladá, ale newa. Už vám o sobě asi nic neřeknu, takže kdyby jste chtěli něco vědět, obraťte se na mě.
Jsem James Clark a je mi 43 let. Pracuji zde jako stájník už odnepaměti. Dříve, pře Ametiss tu bylo závodiště a stáj. Tam jsem taky pracoval. A nehodlám se tohoto místa jen tak vzdát. Mám rád tady to okolí, přírodu a tyto lidi jsou taky fajn. Jsem trochu srandista no. A nerad se fotím. To pak vždycky dopadne hrozně. Jezdil jsem western, ale když se tu vybudovalo závodiště musel jsem dát koníka pryč a už jsem dalšího nechtěl, protože jsem se bál cu tu po tom závodišti bude. Jsem rád, že jsem mezi těmito lidmi. Kdyby jste chtěli vědět něco o historii tohoto místa, stačí se zeptat.
A nakonec. Toto je naše policie.
Já jsem July Hedrsnová, a toto je můj kolega Steven Larvin. Obou nám je 36 let. Koně máme ustájené na policejní stanici, ale většinou jsou přes den v Ametiss. Chodíme to tam hlídat, spíš tam celý den proflákáme, ale stojí to za to. Jezdíme s nimi někdy na vyjížďky, ale jen zřídka. Když je něco na stanici, tak jsme tam, ale zdržujeme se převážně v Ametiss. Učíme se s koňmi taky nějaké zaměření.

Doufám že se vám naši pracovníci líbí, a že k nim budete mít respekt. Trenéři jsou zároveň i učitelé na teorii.
S přáním hezkého dne Denny
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama